Фондові ринки падають через побоювання зростання інфляції

17 травня, 2021 15:09
Фондові ринки по всьому світу знизилися на тлі побоювань, що інфляція в США буде рости.

Фондові ринки по всьому світу знизилися на тлі побоювань, що інфляція в США буде рости.

У США індекс Dow впав на 474 пункту і втратив 1,4% у вівторок - це найбільше одноденне падіння з кінця лютого.

На європейських біржах також спостерігалося різке зниження через побоювання трейдерів, що зростання споживчих цін може привести до підвищення процентних ставок.

Базовий індекс акцій Великобританії FTSE 100 закрився на 2,47% нижче.

Індекс опустився нижче позначки 7000 до 6947,99 після досягнення постпандеміческого максимуму 7164 в понеділок.

«Ринок просто не може позбутися від побоювань з приводу інфляції, які затьмарюють відновлення після Covid», - сказав інвестиційний директор AJ Bell Расс Молд.

«Зростаючі ціни на сировинні товари діють як канарейка в вугільну шахту для інфляції - з величезною інфраструктурою і пакетами стимулів в США ключовим фактором».

стимулюючий ефект
У березні президент США Джо Байден підписав законопроект про економічну допомогу на суму 1,9 трлн доларів (1,4 трлн фунтів стерлінгів), згідно з яким уряд відправив більшості американців чеки на 1400 доларів, а в минулому місяці він виклав плани збільшення державних витрат на робочі місця, освіту та соціальне забезпечення.

Це призвело до накопичення заощаджень, які тепер витрачаються в міру відновлення економіки, що призводить до зростання цін.

Інфляція досягла 2,6% за 12 місяців до березня, перевищивши цільовий показник Федеральної резервної системи в 2% і викликавши побоювання, що вона може підвищити ставки, щоб заспокоїти ситуацію.

Аналогічні побоювання існують і в інших країнах, але центральні банки поки применшують ризики.

Графік інфляції в США
Технологічний індекс акцій Nasdaq в США спочатку впав більш ніж на 2% у вівторок, коли відкрилися ринки, але пізніше ці втрати повністю змінилися.

Розпродаж також продовжилася в Азії і Європі, де індекс Cac 40 Франції та індекс Dax Німеччини впали майже на 2%.

Бен Йірслі, інвестиційний директор Shore Financial, сказав, що інфляція завжди буде рости протягом наступних декількох місяців, враховуючи, що в той же період рік тому економіки були закриті, а ціни на нафту різко впали.

Він сказав, що інвестори повинні турбуватися тільки в тому випадку, якщо зростання інфляції продовжиться. «Якщо інфляція збережеться, і ми все ще будемо говорити про це, наприклад, через шість місяців, тоді це інший сценарій, який, можливо, призведе до більш високими відсотковими ставками».

Інші аналітики висловили стурбованість тим, що нові дані, опубліковані Міністерством праці США у вівторок, показали, що кількість вакансій підскочило на 597 000 до рекордного рівня в 8,1 мільйона в останній день березня.

У секторах харчування і готелів найбільше вакансій, і в звіті наведені дані, що показали на минулому тижні, що зростання робочих місць різко сповільнилося в квітні, стримуваний браком вільних робочих місць, незважаючи на величезні фінансові стимули.

На Лондонській фондовій біржі IAG, власник British Airways, сильно впала, її акції впали більш ніж на 7% через негативну реакцію інвесторів на зелений список країн, в які безпечно подорожувати.

Акції NatWest Group впали більш ніж на 3%. У вівторок вранці уряд оголосив, що продало ще одну частину акцій банку, знизивши свою частку з 59,8% до 54,8% і отримавши 1,1 млрд фунтів стерлінгів для платників податків.

Презентаційна сіра лінія 2px
Ящик для аналізу Ендрю Уокера, кореспондента з економіки
Побоювання на ринках не тільки в Сполучених Штатах, але це головний предмет нервозності. Як і багато інших уряду, США підтримували доходи домогосподарств в той час, коли люди не могли або не хотіли витрачати, як зазвичай.

Таким чином, відбулося накопичення незапланованої економії. У міру зняття обмежень і підвищення впевненості людей після вакцинації велика частина цих коштів, ймовірно, буде витрачена. Якщо в ланцюжках поставок будуть виникати постійні порушення, це тільки посилить тиск, який штовхає ціни вгору.

Чи призведе це до зміни політики Федеральної резервної системи і інших центральних банків, підвищення процентних ставок або обмеження покупок фінансових активів або кількісного пом'якшення?

Поки що ФРС вважає, що зростання інфляції викликаний «тимчасовими факторами», і що очікування щодо майбутньої інфляції «добре закріплені».

Так що з її боку явно не поспішати міняти політику. Але інвестори, ймовірно, будуть побоюватися того, що інфляційний тиск може виявитися постійним і змусить ФРС переглянути свої погляди.

Джерело: www.bbc.com/news/business-57070373

Видано новий кредит